Mänguaeg on kasvava lapse jaoks väga oluline. Seda seetõttu, et iga kord, kui laps on füüsiliselt aktiivne, kasutab ja arendab ta oma lihaseid. Julgustage last õue mängima minema ja võimaldage talle lõbusaid tegevusi nagu hüppenööriga hüppamine, jalgrattasõit jne.
Selle asemel, et lubada lapsel preemiaks tahvelarvuti, sülearvuti või muude seadmetega mängida, korraldage talle aktiivsemaid mänguvõimalusi. See aitab vähendada aega, mil laps paigal istub ning õhutab teda aktiivsem olema ja füüsilistes tegevustes kaasa lööma.
Hoolitsege selle eest, et pere ühiselt veedetud aeg oleks lõbus, korraldades tegevusi, milles kõik osaleda saavad. Olgu selleks tennis või matkamine, need tegevused aitavad teie lapse lihaseid arendada ja luid tugevdada, kuid on kasulikud ka südamele ja tervisele üldiselt. Parim asja juures on see, et need sobivad ideaalselt teie ja lapse vahelise sideme tugevdamiseks.
Ei jää tulemata aeg, mil teie laps kogeb vastuolulisi ja negatiivseid tundeid. Laske tal neid väljendada, kuid õpetage lapsele ka seda, kuidas konstruktiivne olla ja lahendusi leida. Niimoodi õpetate talle oma tunnetega hakkama saamist, aga ka seda, kuidas vaimselt tugevana elu väljakutsetele vastu astuda.
Teie laps võib aeg-ajalt endast väljas olla. Proovige neil hetkedel mõista, mida ta läbi elab. Empaatiat üles näidates aitate lapsel kogetut läbi mõelda ja aru saada, mis tema tundeid põhjustab. Kuigi laps peab teie sõna kuulama, annab see talle kindluse, et te tunnustate ka tema vaatepunkti ning tal on õigus oma arusaamadele. Empaatiat kogedes õpivad lapsed seda joont ka endas arendama.
Teie laps alles kasvab ning teeb kindlasti ka vigu. Tehke talle selgeks, et te mitte ainult ei aktsepteeri vigu, vaid isegi eeldate neid temalt. Kinnitage lapsele, et armastate ja aktsepteerite teda sellegipoolest ning õpetage talle, et vead on tegelikult võimalus õppida. Niimoodi aitate oma lapsel vaimselt tugevaks kasvada ja valmistate teda ette maailmas toimuvaks.
Lapse nõudmistele on lihtne järgi anda, kuid äkki oleks hea talle hoopis näidata, kuidas olla tänulik selle eest, mis tal juba on ja mitte alati veelgi enamat nõuda. Õpetage talle, et igas situatsioonis on midagi head. See kasvatab last vaimselt tugevamaks ning õpetab teda oma eesmärgi poole edasi püüdlema ka siis, kui olukord muutub keeruliseks.
Ilmselt märkate oma lapse puhul, et ta soovib väiksest saati teisi aidata. Kaasake laps heategevusse nagu toidupangad ja annetuste kogumised, kuna see aitab temas vastutustunnet, empaatiat ja sotsiaalset närvi arendada.
Kasvava lapse puhul on normaalne, et ta kardab teatud asju. See on hea aeg aidata tal oma hirmudele vastu seista, sest seda tehes kasvab laps vaimselt tugevamaks. Näiteks pimedusehirmust edukalt üle saamine aitab lapsel enesekindlamaks saada ning järgmine kord väljakutsetele julgemalt vastu astuda.