Enamik emasid teab, et alkoholi tarbimine raseduse ajal on loote arengule halb ning nii kipuvad nad sotsiaalsetes situatsioonides alkoholi asendama koolajookide joomisega, kuid tegelikult peaksid emad esimesel 90 raseduse päeval vältima koolalaadsete jookide tarbimist, sest enamus neist sisaldab aineid nagu kofeiin ja klonidiin, mis on tugevad stimulandid ning loomkatsed on näidanud, et need ained põhjustavad deformatsioone.
Selliste jookide liigne tarbimine tõstab tarbitava kofeiini ja klonidiini sissevõetavat annust, mis ärritab kesknärvisüsteemi, põhjustades ärrituvust, katkendlikku hingamist, unetust ning teisi negatiivseid reaktsioone. Kuna kofeiin suudab ema kehas kergesti platsentasse tungida, võivad teie lapse luuareng ning teised põhiorganid mõjutatud saada, mis põhjustab madalat sünnikaalu.
USA Toidu ja Ravimiasutus soovitab rasedatel naistel piirata tarbitavat kofeiiniannust maksimumini 300 mg/päev. Seega, kui võimalik, peaksid rasedad emad vältima kange kohvi joomist. Peale selle sisaldavad teatud koolajoogid fosforisisaldusega aineid, värvi- ja maitseaineid, mis mõjutavad luukasvu ning põhjustavad lubjastumist. Lühidalt, rasedad emad peaksid neid jooke vältima ja tarbima nende asemel oma põhi hüdratsiooniallikana sooja või mineraalvett.