Uurime lähemalt seda trendi, mis on välismaal rasedate seas populaarne
Professionaalne vesiaeroobika treener räägib, et see treeninguvorm on välismaal rasedate naiste seas juba aastaid mitmetel põhjustel populaarne olnud. Tänu vee ujuvusjõule saavad naised isegi raseduse hilisemas faasis teha vesiaeroobikat, sealhulgas kergeid hüppeid, ilma et see liiga kurnav oleks. Samal ajal treenib vesiaeroobika tänu veetakistusele tõhusalt reisi, käsivarsi ning mitmeid teisi lihaseid. Samuti kaitseb see treeninguvorm ka teie luid.
Raseduse ajal trenni tegemise plussid
Võtke pereliikmed endaga kaasa, kuna turvalisus peaks alati teie jaoks tähtis prioriteet olema
Vesiaeroobika instruktor soovitab, et rasedad teeksid vesiaeroobikat vastavalt arsti soovitusele ning pärast seda, kui nende rasedus on stabiilseks muutunud. Raseduse lõppfaasis naised võivad vesiaeroobikaga jätkata seni, kuni neil pole veed ära tulnud ning ei esine veritsemist ega valu alakõhus. Ehkki vesiaeroobika sammud on väga lihtsad, soovitame teil siiski tungivalt treenida professionaalsete treenerite, meditsiinitöötajate või pereliikmete järelevalve all. Pidage meeles, et turvalisus on teie jaoks alati tähtis prioriteet ning proovige käia basseinides, mis on just rasedatele mõeldud. Kui otsustate avalike basseinide kasuks, hoidke rahvahulkadest eemale ning kandke alati libisemisvastaseid jalanõusid, et mitte kukkuda.
Osalege rasedatele naistele mõeldud vesiaeroobika tundides
Rasedatele mõeldud vesiaeroobika tunnid toimuvad basseinides, kus veetemperatuur on kõige sobivam – 29-30°C. Madalam veetemperatuur võib kergesti emaka kokkutõmbeid põhjustada, tekitades tugevat pissihäda. Mis veelgi hullem, pidevalt tualetis käies on teil suurem oht kukkuda. Samuti võite ujula õhu ja basseinivee temperatuurierinevuse tõttu kergesti külmetuda.