Vähendage või lõpetage alkoholi ja kofeiini sisaldavate jookide tarbimine, sest need põhjustavad raseduse katkemist ja kahjustavad loote aju. Töödelge toitu hoolikalt, et ära hoidu toidu saastumine bakteritega. See tähendab, et rangelt keelatud on toores kala ja liha.
Kaltsium
Teil on vaja 1000 – 1200 milligrammi (mg) kaltsiumi päevas, et lapsel moodustuksid tugevad luud ja hambad, terve süda, lihased ja närvid. Parimad kaltsiumi allikad on piim ja piimatooted, nagu jogurt, juust. Sellegipoolest tuleks vältida pastöriseerimata piima ja sellest valmistatud piimatooteid, kuna nendes võib leiduda baktereid, mis võivad teha kahju teie lapsele. Kaltsiumi kogust võite suurendada kaltsiumitablettide abil.
Raud
Teil on vaja 27 milligrammi (mg) rauda päevas, et toota rohkem hemoglobiini (punaseid vereliblesid) ja tagada platsenta kasv. Kala ja liha, eriti kanaliha ja taine loomaliha sisaldavad palju rauda. Rauarikkad taimsed toiduained on oad, köögiviljad, teraviljad. Kuid vältige maksast valmistatud toite, sest maks sisaldab suures koguses A-vitamiini, mis on kahjulik sündimata lapsele ning hoiduge ka hailiha, mõõkkala, makrelli ning tuunikala söömisest, kuna teadaolevalt leidub nendes kalades elavhõbedat.
Valk
Teil on vaja 70 grammi (g) valku päevas, et areneks lapse keha. Proovige ube, tailiha, linnuliha, kala, mune, piima ja piimatooteid. Kuid vältige mõõkkala, marliini, hailiha ja tuunakala söömist, kuna teadaolevalt leidub nendes kalades elavhõbedat.
Foolhape (folaat)
Teil on vaja 660 mikrogrammi (µg) foolhapet päevas, et vähendada neuraaltoru defektide nagu selgroolõhe ja muude väärarengute nagu huule- ja suulaelõhe ning südamehaiguste tekkeriski. Foolhapet leidub rohelistes köögiviljades, nagu kapsas, aeduba ja brokkoli ja puuviljades nagu banaanid ja apelsinid.
B-Vitamiin
B-vitamiin vähendab loote väärarengute tekkevõimalusi ja kaasasündinud südamehaiguste riski, edendab aju ja närvisüsteemi ning võib leevendada iiveldust. Tähtsamad B-grupi vitamiinid: B1 (sisaldab tiamisiini), B2 (riboflaviin), B6 (pürodoksiini) ja B12 (kobalamiini). Allikad: täisteraleib, kruubid, tästeraviljast valmistatud tooted, oad ja herned.
Teie igapäevane B-vitamiini tarbimine on järgmine:
Vitamiin B1: 1.4 milligrammi (mg)
Vitamiin B2: 1.4 mg
Vitamiin B6: 1.9 mg
Vitamiin B12: 2.6 mikrogrammi (µg)
C-Vitamiin
Te vajate 85 milligrammi (mg) C-vitamiini päevas kudede taastamiseks, luude kasvamiseks ja taastamiseks, naha tervise tagamiseks. Tsitrusviljad, nagu sidrunid, apelsinid, greibid ja köögiviljad, nagu brokkoli ja kapsas on suurepärased C-vitamiini allikad.
D-Vitamiin
Te vajate 200 IUd (5 mikrogrammi) D-vitamiini päevas, et säilitada optimaalne kaltsiumi ja fosfori tase. Kalamaksaõli, rasvane kala, munad, piim ja teraviljad sisaldavad D-vitamiini.
Koliin
Te peate tarbima 450 milligrammi (mg) koliini päevas, et arendada oma lapse vaimseid võimeid ja kaitsta teda neuraaltoru defektide eest, nagu näiteks selgroolõhe. Koliini leidub spinatis, linnulihas, ubades ja kalas. Kuid vältige mõõkkala, hailiha, marliini ja tuunikala, sest neis leidub elavhõbedat.